На правах реклами

Роль кишкової мікрофлори в організмі

Мікрофлора кишечника, тобто сукупність всіх мікроорганізмів, які його населяють, є необхідною частиною нашого організму. Мікрофлора кишечника містить понад 500 видів мікроорганізмів, її склад індивідуальний у кожної людини.1

Мікрофлора впливає на стан нашого здоров'я і виконує безліч важливих функцій, серед яких: 2

 • захисна-допомагає протистояти розмноженню шкідливих бактерій в кишечнику і нормалізувати баланс кишкової флори;
 • метаболічна-бере участь в обміні білків, жирів і вуглеводів і синтезі вітамінів;
 • імунна-сприяє виділенню захисних речовин, які посилюють місцевий і загальний імунітет.

Мікрофлора дитини

Формування мікрофлори дитини починається відразу з моменту народження і триває все життя. Зміна мікрофлори пов'язана з умовами життя, додаванням в раціон харчування нових продуктів і розвитком імунітету.3

У дітей раннього віку серед всіх мікроорганізмів кишечника до 95% складають біфідобактерії.4 Вони виробляють ряд незамінних амінокислот і вітамінів. Кислоти, виділені біфідобактеріями, перешкоджають утворенню патогенних мікробів в організмі і допомагають розвитку організму малюка. Кількість корисних бактерій в кишечнику може збільшуватися за присутності деяких речовин, про які мова піде нижче. 5

Що таке лактулоза

Лактулоза - це вуглевод, який отримують з молочної сироватки. На відміну від лактози вона не розщеплюється в шлунку, а в незмінному вигляді проходить в товстий кишечник.

Лактулоза є пребіотиком, тобто служить їжею для лакто-і біфідобактерій, сприяючи їх розмноженню в кишечнику і допомагаючи, таким чином, сформувати здоровий баланс мікрофлори.

Мікроорганізми перетворюють лактулозу в жирні кислоти. Це веде до зміни рівня рН в кишечнику, що в свою чергу є одним із значущих чинників пригнічення росту шкідливих мікробів.7

Лактулоза важлива для організму тому, що вона допомагає:

 • прискоренню проходження їжі через тонкий кишечник; 8
 • збільшенню кількості здорової мікрофлори кишечника; 8
 • покращенню всмоктування кальцію в кишечнику.8

Дуфаджелі - лактулоза і натуральні компоненти в формі ведмедиків9

Дуфаджелі - фруктові пастилки у формі ведмедиків, що містять натуральні овочеві і фруктові концентрати (чорна смородина, морква). До складу пастилок входить лактулоза, яка допомагає підтримувати здоров'я дитячого кишечника.

Дуфаджелі - це пребіотик, який:

 • нормалізує роботу кишечника і сприяє зростанню власних корисних бактерій в ньому;
 • чинить позитивний вплив на формування факторів імунітету за рахунок нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту;
 • сприяє підтримці травної системи вашої дитини;
 • сприяє підтримці регулярного стулу;
 • покращує засвоєння з їжі поживних речовин, вітамінів і мікроелементів, зокрема кальцію.

Жувальні пастилки Дуфаджелі - це не тільки корисно, але ще і смачно, а також цікаво для вашої дитини завдяки формі у вигляді ведмедиків. Дізнатись більше про Дуфаджелі.

UADUB180211
МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО НА ЗАМОВЛЕННЯ ТОВ «АББОТТ УКРАЇНА», М. КИЇВ, ВУЛ. МОСКОВСЬКА, 32, ТЕЛ: +38 (044) 498-60-80
ІНФОРМАЦІЯ ПРЕДСТАВЛЕНА ДЛЯ ЦІЛЕЙ ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТАН ЗДОРОВ'Я ТА НЕ ЗАМІНЮЄ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛІКАРЯ
ДІЄТИЧНА ДОБАВКА. НЕ Є ЛІКАРСЬКИМ ЗАСОБОМ. ПРОДУКТ НЕ СЛІД ВИКОРИСТОВУВАТИ В ЯКОСТІ ЗАМІНИ РІЗНОМАНІТНОГО І ЗБАЛАНСОВАНОГО ХАРЧУВАННЯ ТА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ.
Джерела:
 1. Малкоч А.В., Бельмер С.В. Пребіотики і їх роль у формуванні кишкової мікрофлори // ДОУ ВПО - Москва. - 2009.
 2. Макарова С.Г. Пребіотики як функціональний компонент харчування дитини // Питання сучасної педіатрії. - 2003. - №5. - С. 8-17.
 3. Кафарська Л.І., Шунікова М.Л., Єфімов Б.А. та ін. Особливості формування мікрофлори у дітей раннього віку і шляхи її корекції за допомогою пробіотиків // В практику педіатра. - 2011. - С. 94-98.
 4. Печкуров Д.В., Турті Т.В., Бєляєва І.А., Тяжева А.А. Мікробіота кишечника у дітей: від профілактики порушень становлення до попередження неінфекційних захворювань // Педіатрична фармакологія. - 2016. - №13 (4). - С. 377-383.
 5. Асташкіна А. П. Сучасні погляди на біологічну роль біфідо-і лактобактерій. // Вісник ВДУ, серія: Хімія. Біологія. Фармація. 2010. № 1.
 6. Бельмер С.В., Малкоч А.В. Кишкова мікрофлора і значення пребіотиків для її функціонування // Лікуючий лікар. – 2006. – №4.
 7. Грибакін С.Г. Лактулоза в дитячому харчуванні: пребіотик «зі стажем» // Питання дитячої дієтології. - 2003. - Т.1, №4. - С. 46-52.
 8. Маркування упаковки дієтичної добавки Дуфаджелі.
 9. Інструкція застосування дієтичної добавки Дуфаджелі (https://duphajelly.com.ua/ua/manual/)

Автор: Дмитро Моісеєнко

опубликовано 02/02/2020 08:13
обновлено 03/02/2020