Щороку кількість людей, які страждають на захворювання крові, невпинно зростає. Такі хвороби, як лейкемія, апластична анемія, лімфома, мієлома, імунодефіцити та інші можна вилікувати за допомогою трансплантації кісткового мозку (ТКМ). Для більшості пацієнтів — це єдиний шанс, щоб зберегти життя.

Реєстр донорів кісткового мозку створений з метою допомогти дітям та дорослим людям, яким необхідна трансплантація кісткового мозку (гемопоетичних стовбурових клітин). На жаль, ТКМ в таких випадках часто єдиний і останній шанс на життя!

В чому суть ТКМ? Це трансплантація стовбурових гемопоетичних клітин, які мають унікальні властивості:

  • самовідновлюватися протягом усього життя;
  • утворювати інші клітини крові.

Донор, який дарує шанс на життя тому, хто цього потребує, не втрачає нічого! Складність полягає в пошуку відповідного донора, адже лише 25% людей можуть мати родинного донора, іншим необхідно шукати такого у реєстрах, що є непростим завданням. Шанси українських пацієнтів на порятунок пропорційні кількості зареєстрованих потенційних донорів в Реєстрі, адже більше шансів знайти відповідного HLA-сумісного донора серед людей тієї ж етнічної та расової групи! Саме з цією метою був створений БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку».

Потенційний донор — це людина, яка добровільно та безкоштовно готова поділитися своїми стовбуровими гемопоетичними клітинами з дітьми чи дорослими, яким необхідна ТКМ.

ДОНОР:

  • дарує пацієнту 1–5% стовбурових гемопоетичних клітин;
  • клітини повністю відновлюються протягом 2 тижнів.

ПАЦІЄНТ:

  • всього 1–5% отриманих клітин можуть повністю відновити нормальне кровотворення;
  • клітини дарують шанс на життя!!!!

По суті, це дещо схоже на донорство крові, от тільки відповідний донор може бути ОДИН НА ЦІЛИЙ СВІТ!

Є два методи забору стовбурових гемопоетичних клітин у донора, які можуть бути запропоновані для розгляду.

ПЕРШИЙ (той, який найчастіше використовується — 80% випадків) — це забір стовбурових клітин із циркулюючої крові;

ДРУГИЙ (рідше використовується, 20%) — пожертвування самого кісткового мозку, що передбачає отримання стовбурових клітин із тазових кісток. У підходящого ДОНОРА беруть 1–5% гемопоетичних стовбурових клітин, які протягом 2 тижнів повністю відновляться, оскільки ці клітини володіють унікальними властивостями.

Насправді, шанс, що саме ВИ підійдете комусь, як донор, досить малий, — від 1:20 000 до 1:1 000 000. Тому вкрай важливо, щоб у реєстрі було якомога більше людей!!! Світовий реєстр налічує понад 35 млн потенційних донорів, оскільки об’єднує реєстри багатьох країн.

Трансплантація кісткового мозку (ТКМ) рятує тисячі життів щорічно, але, на жаль, великому відсотку людей, що потребують пересадки, неможливо її провести через відсутність сумісного донора…

Хто ми?

БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку» (UBMDR) створений у квітні 2018 року людьми, які у своїй сім’ї зіштовхнулися з ТКМ. Реєстр співпрацює з лабораторією найбільшого німецького реєстру донорів кісткового мозку — DKMS Life Science Lab GmbH. Це дає змогу проводити аналіз ДНК за усіма вимогами профільних світових організацій. Лабораторія DKMS LAB сертифікована EFI (European Federation of Immunogenetics) та ASHI (American Society for Histocompatibility and Immunogenetics). Реєстр (UBMDR) нещодавно доданий до переліку світових реєстрів на офіційному сайті WMDA!

https://share.wmda.info/display/WMDAREG/Database

Як стати потенційним донором?

Будь-яка здорова людина віком від 18 до 45 років, яка не має протипоказів, може стати донором кісткового мозку (стовбурових гемопоетичних клітин)!

Для цього необхідно зареєструватися на сайті: ubmdr.org
Там ви також знайдете перелік протипоказів.

Після реєстрації вам поштою буде надіслано тест-набір з паличками для взяття мазків з внутрішньої сторони щоки, інструкцією та інформованою згодою.

Результати діяльності — 300 потенційних донорів вже зареєстровано, більше 1000 тест-наборів розіслано у різні куточки України.

Фінансова підтримка

Ми просимо підтримки цього важливого проекту фінансово, адже Реєстр сплачує німецькій лабораторії 52 євро за аналіз кожного донора. Всі отримані кошти витрачаються на реєстрацію потенційних донорів.

Нам потрібен саме Ти!!!!

Вирішальним у трансплантації є співпадіння генотипів. Комбінації генів настільки складні, що шанс знайти потрібного в світовому банку донорів, де зареєстровано 35 мільйонів осіб, коливається в межах 70–85%. Це означає, що десь в Україні чи в світі є пацієнт, хворий на рак крові, якому можуть підійти лише Твої стовбурові гемопоетичні клітини. Реєструйся — не дай раку крові жодного шансу! UBMDR створює в Україні реальну базу потенційних донорів для того, щоб трансплантація кісткового мозку в Україні запрацювала в повну силу якомога скоріше!

опубликовано 03/12/2018 12:04
обновлено 09/12/2018
Популярная медицина, Врожденные и наследственные болезни, Анализы и обследования

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.