На правах реклами

Важливість правильного харчування

Діти дуже швидко ростуть і розвиваються. Маленькі чомучки активно пізнають світ і багато рухаються. У них формується кишечник, харчова поведінка і апетит. 1

Якщо організувати чотирьох-п’ятиразове раціональне харчування, це допоможе дитині:1

 • гармонійно рости;
 • розвиватися психологічно та інтелектуально;
 • бути стійкою до несприятливих факторів зовнішнього середовища;
 • розвинути імунітет.

Малюку, який росте, з кожним місяцем потрібно більше енергії, вітамінів і мінеральних речовин, що надходять в організм з їжею. Прийом їжі в певний час допомагає встановити режим дня. Це робить дитину більш спокійною і врівноваженою. Планомірне харчування допомагає травній системі правильно сформуватися. Недотримання режиму і раціону харчування може бути однією з причин виникнення здуття живота внаслідок підвищеного газоутворення в кишечнику і порушення стула.1

Метеоризм, нестача кальцію і нерегулярні випорожнення – супутники, що часто зустрічаються

Метеоризм - наслідки підвищеного газоутворення в кишечнику. Фрукти і овочі, що містять велику кількість целюлози, особливо бобові, розщеплюються кишковими бактеріями з утворенням газів. У нормі їх поглинають бактерії мікрофлори кишечника. Тому при метеоризмі слід звернути увагу на режим харчування і стан мікрофлори вашого малюка. 2

Основний підхід до усунення метеоризму і здуття полягає в тому, щоб усунути причину підвищеного газоутворення: скорегувати дієту, відновити мікрофлору кишечника.2

У дітей раннього віку мікрофлора на 95% складається з біфідобактерій.4 Вони перетравлюють вуглеводи і виділяють жирні кислоти. При цьому кислотність в товстому кишечнику підвищується, кількість вільного кальцію збільшується, він проникає через стінки кишечника і потрапляє в кров.

Мікрофлора впливає не тільки на засвоєння макроелементів, а й бере участь в обміні білків, жирів, вуглеводів, тобто вона виконує метаболічні функції.5 Порушення метаболізму, в свою чергу, може стати причиною нерегулярності стулу і ​​запорів.3

Лактулоза - для мікрофлори, засвоєння кальцію і регулярного стулу

Лактулоза є пребіотиком, тобто служить субстратом, який споживають корисні бактерії кишечника. Завдяки цьому вуглеводу нормалізується склад мікрофлори.6 Кальцій всмоктується в організмі тільки з кишечника. Тому так важливо, щоб кишечник функціонував без збоїв.6

Лактулоза важлива для організму тому, що вона допомагає:

 • прискоренню проходження їжі через тонкий кишечник; 10
 • збільшенню кількості здорової мікрофлори кишечника; 10
 • поліпшенню всмоктування кальцію в кишечнику.10

Дуфаджелі - лактулоза і натуральні компоненти у формі ведмедиків11

Дуфаджелі - фруктові пастилки у формі ведмедиків, що містять натуральні овочеві і фруктові концентрати (чорна смородина, морква). До складу пастилок входить лактулоза, яка допомагає підтримувати здоров'я дитячого кишечника.

Дуфаджелі - це пребіотик, який:

 • нормалізує роботу кишечника і сприяє зростанню власних корисних бактерій в ньому;
 • чинить позитивний вплив на формування факторів імунітету за рахунок нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту;
 • сприяє підтримці травної системи вашої дитини;
 • сприяє підтримці регулярного стільця;
 • покращує засвоєння з їжі поживних речовин, вітамінів і мікроелементів, зокрема кальцію.

Жувальні пастилки Дуфаджелі - це не тільки корисно, але ще і смачно, а також цікаво для вашої дитини завдяки формі у вигляді ведмедиків. Дізнатись більше про Дуфаджелі.

UADUB180211
МАТЕРІАЛ ПІДГОТОВЛЕНО НА ЗАМОВЛЕННЯ ТОВ «АББОТТ УКРАЇНА», М. КИЇВ, ВУЛ. МОСКОВСЬКА, 32, ТЕЛ: +38 (044) 498-60-80
ІНФОРМАЦІЯ ПРЕДСТАВЛЕНА ДЛЯ ЦІЛЕЙ ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТАН ЗДОРОВ'Я ТА НЕ ЗАМІНЮЄ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛІКАРЯ
ДІЄТИЧНА ДОБАВКА. НЕ Є ЛІКАРСЬКИМ ЗАСОБОМ. ПРОДУКТ НЕ СЛІД ВИКОРИСТОВУВАТИ В ЯКОСТІ ЗАМІНИ РІЗНОМАНІТНОГО І ЗБАЛАНСОВАНОГО ХАРЧУВАННЯ ТА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ.
Джерела:
 1. Лундіна Н.В., Яковлєва Т.В. Раціональне харчування дітей раннього віку // Вятський медичний вісник. - 2005. - №2. - С.70-73.
 2. Щербаков П.Л. Метеоризм у дітей. Гастроентерологія // Важкий пацієнт. - 2006. - №9, Т.4. - С.19-21.
 3. Думова Н.Б., Журба М.К. Функціональний запор у дітей різних вікових груп // Хвороби органів травлення. - 2012. - №15. - С.792-799.
 4. Печкуров Д.В., Турт Т.В., Бєляєва І.А., Тяжева А.А. Мікробіота кишечника у дітей: від профілактики порушень становлення до попередження неінфекційних захворювань // Педіатрична фармакологія. - 2016. - №13 (4). - С. 377-383.
 5. Макарова С.Г. Пребіотики як функціональний компонент харчування дитини // Питання сучасної педіатрії. – 2003. – №5. – С. 8-17.
 6. Бельмер С.В., Малкоч А.В. Кишечна мікрофлора і значення пребіотиків для її функціонування // Лікуючий лікар. – 2006. – №4.
 7. Грибакін С.Г. Лактулоза в дитячому харчуванні: пребіотик «зі стажем» // Питання дитячої дієтології. – 2003. – Т.1, №4. – С. 46-52.
 8. Дубровська М.И., Паршина П.В. Актуальні питання розвитку запорів у дітей, підходи до терапії // Безперервна професійна освіта. – С.76-82.
 9. Комарова Е.В. Проблема запорів у дітей, які відвідують організовані дитячі колективи. Науковий центр здоров’я дітей РАМН. – 2011. – Москва – С.108-110.
 10. Маркування упаковки дієтичної добавки Дуфаджелі
 11. Інструкція застосування дієтичної добавки Дуфаджелі (https://duphajelly.com.ua/ua/manual/)

Автор: Дмитро Моісеєнко

опубликовано 02/02/2020 09:22
обновлено 03/02/2020