Авторы: Семенюк А. А.

(байки з халату)

Ученим відомо багато прикладів, коли хвороба, проникаючи в організм, оволодіває ним і змушує служити якимось своїм цілям. Так, гриби роду Cordyceps, інфікуючи різні види мурах, змушують їх йти далеко від місця проживання, прикріплюватися зубами у сприятливому місці, після чого остаточно вбивають комаху шляхом проростання плодового тіла гриба з її голови та розповсюджують спори на новій території.

Хробак-волосатик (гордіїв черв’як), схожий на довгу волосину, підпорядковує собі коників і цвіркунів, врешті-решт змушуючи їх до суїциду у воді, яка необхідна йому для подальшого циклу розвитку.

Токсоплазма — одноклітинний паразит — аби дістатися свого кінцевого хазяїна ― кота, підпорядковує собі мишей, у яких зникає страх котів, і вони йдуть на запах котячої сечі. Вчені стверджують, що змінюється поведінка і зараженої токсоплазмозом людини: вона більше ризикує, але швидкість реакції знижується, виникає почуття тривоги і сумнівів у собі, розвиваються невротичні стани. У багатьох водіїв, які потрапили в ДТП, виявили токсоплазмоз. Незалежні дослідження підтвердили, що гострий токсоплазмоз за симптомами часто не відрізняється від шизофренії та параної.

Одного разу оглядав 7-річного пацієнта в нейрохірургічному відділенні зі струсом головного мозку, переломом склепіння та основи черепа, станом після мозкової коми, що виникли після падіння з вікна другого поверху. Зі слів хлопчика, він говорив з другом із сусіднього будинку, сильно висунувся з вікна і випав. При огляді у хлопця діагностовано гіпертрофію носоглоткового мигдалика ІІ–ІІІ ступеня, двобічний середній секреторний отит та ускладнення — зниження слуху. Зі слів мами, утруднене носове дихання вдень і хропіння уві сні супроводжували хлопця вже давно. Зі слів самого пацієнта, власне недочування свого друга навпроти і змусило його щосили висунутися з вікна. Це закінчилося падінням і травмами, реабілітація після яких затягнеться. А могло завершитись і летально.

Звичайно, якщо говорити про керування «аденоїдів» людиною в класичному паразитичному сенсі і спонукання до небезпечних дій — це жарт, проте така сама ситуація зі слухом може загрожувати життю, коли дитина не почує звук авто на дорозі, оклик матері про небезпеку чи не зможе визначити її напрямок.

(Цю публікацію також можна прочитати російською мовою.)

опубликовано 05/10/2017 15:50
обновлено 08/10/2017
Болезни органов дыхания, Отоларингология

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.