Чи потрібна вам ця книга?

Для початку хотілось б розповісти вам про те, що таке невідкладна допомога. Зробити це зовсім не просто, бо до теперішнього часу єдиного загальноприйнятого визначення не існує.

Тисячі книг присвячені невідкладній допомозі, й автори кожної мають на увазі щось своє. Саме тому нам варто якось визначитися з термінологією, аби говорити однією мовою й один одного розуміти.

Перш за все ми повинні розуміти різницю між невідкладною допомогою і медичною допомогою.

Медичну допомогу надають люди, що отримали певну підготовку і разом з підготовкою отримали від держави право і обов’язок застосовувати свої знання і вміння на практиці.

Невідкладна допомога, про яку ми будемо говорити в цій книзі, з юридичної точки зору не має до медичної допомоги ніякого стосунку.

Невідкладна допомога:

  • це дії медичного характеру, що здійснюються добровільно та свідомо особами, на яких не лежить правове зобов’язання надавати допомогу;
  • це дії, які неможливо відкласти;
  • це дії, що спрямовані на збереження життя та здоров’я постраждалого;
  • це дії, потреба в яких виникає набагато раніше, ніж з’являється можливість отримати медичну допомогу.

* * *

Ця книга написана для батьків, яким Боженька та Любов (варіант — стан здоров’я та збіг обставин) дали можливість мати дітей, але які не отримали від держави юридичного права надавати медичну допомогу.

Однак у вашому житті та в житті ваших дітей обов’язково виникнуть ситуації, коли знадобиться медична допомога. Цілком вірогідно, що потреба в цій допомозі буде носити невідкладний характер: будуть необхідні цілком конкретні дії, без яких неможливо обійтися, дії, які неможливо відкласти.

Що ж робити? Адже ви не можете, не вмієте, не повинні ставити діагнози й оцінювати важкість стану людини. Буде погано — ви, звичайно ж, звернетеся до професіоналів! Подзвоните, розкажете, покличете на допомогу, голосно закричите «Приїздіть скоріше!» А що потім, після звернення? Будете чекати з почуттям виконаного обов’язку? Чекати, бачачи й розуміючи, що стає гірше, що допомогу можна й не дочекатися? Чекати, маючи можливість реально допомогти, але не знаючи, як саме?

Ви можете бути впевнені у своєму безхмарному майбутньому. Вам може бути шкода свого часу або лінь про всі ці страхіття читати та у всьому цьому розбиратися. Це ваша позиція, і ви маєте на неї право доти, поки йде мова про ваше власне, ще раз повторюю — особисто ваше здоров’я.

Але якщо ви стали мамою і татом, ви відповідаєте за безпеку своїх дітей і ви зобов’язані зробити все для того, щоб мати реальну практичну можливість надати невідкладну допомогу.

Тут вже немає вибору.
Це — ваш обов’язок перед дитиною
і перед власною совістю, врешті-решт.

Моральна відповідальність і обов’язок перед совістю — категорії етичні.

Ви маєте право надавати невідкладну допомогу,
але не зобов’язані цього робити.

Скористуєтесь ви своїм правом чи ні — це, по суті, і є відповідь на питання, чи варто вам продовжувати читати цю книгу.

автор Комаровский Е.О.
книга «Невідкладна допомога» — довідник розсудливих батьків
опубликовано 11/12/2015 15:08

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.