Що треба зробити з цією книгою після того,
як вона потрапила у ваш дім?

 • Познайомитися, тобто зрозуміти, як книга влаштована і як в ній відшукати необхідну інформацію.
 • Визначитися з місцем, де ця книга буде стояти (лежати).
 • Прослідкувати, щоб обране місце було:
  • відоме всім дорослим — і не тільки членам родини, а й усім, із ким ваша дитина може лишитися наодинці (няням, вчителям);
  • легкодоступне;
  • постійне.
 • Заповнити на останньому розвороті розділ «Адреси і телефони».

Не викликає жодного сумніву, що довідник із невідкладної допомоги (як, втім, і будь-який інший довідник) ніхто не читає від початку до кінця. До довідника звертаються тоді, як виникає потреба в інформації[1].

Потреба в інформації цілком може бути невідкладною. І ми постаралися зробити все для того, щоб максимально полегшити вам пошук: детальні та різноманітні заголовки, крупні та чіткі номери сторінок, повтор на полях номера та назви глави, предметний покажчик.

Проте деякі глави обов’язково варто прочитати вже зараз. Прочитати для того, щоб мати можливість надати допомогу в ситуаціях, коли у вас не буде часу навіть на те, аби взяти в руки цю книгу.

Глави, обов’язкові для прочитання:

 • 2.2. Серцево-легенева реанімація;
 • 2.3. Чужорідне тіло в дихальних шляхах;
 • 3.1. Кровотеча з рани.

Зверніть особливу увагу на главу 12 — «Аптечка невідкладної допомоги». Надання невідкладної допомоги часто потребує застосування інструментів, ліків, допоміжних і перев’язувальних матеріалів. Укомплектувати аптечку та розібратися із правилами використання її вмісту, звичайно ж, слід завчасно.

І останнє.

Рекомендуючи вам цілком конкретні дії, автор цієї книги орієнтується не тільки на свою вищу медичну освіту та більш ніж 30-річний досвід роботи в практичній охороні здоров’я, але і на безліч вельми авторитетних джерел інформації (стор. 389).

Попри це, у вашого лікаря може бути інша точка зору, особисто вам можуть бути відомі інші джерела інформації (саме на ваш погляд більш надійні та більш авторитетні), ви, в кінці кінців, можете бути з автором не згодні або вважати написане занадто складним і незрозумілим.

Рекомендуючи певні ліки, автор аж ніяк не призначає їх вашій дитині. Він пропонує вам обговорити застосування цих препаратів із вашим лікарем. З лікарем, який, знаючи і спостерігаючи за вашим дитям, може порекомендувати зовсім інші ліки, підібрати зовсім іншу дозу, проаналізувати показання і протипоказання стосовно конкретного пацієнта.

Повторимось. Невідкладна допомога — це дії добровільні й усвідомлені. Задача цієї книги — стати в першу чергу інформацією для роздумів і лише у другу — керівництвом до дій.

Ваш доктор Комаровський


[1] В той же час автор має надію, що саме довідник із невідкладної допомоги стане винятком і ви прочитаєте його хоча б бігло і хоча б один раз.

автор Комаровский Е.О.
книга «Невідкладна допомога» — довідник розсудливих батьків
опубликовано 11/12/2015 15:15

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.