Сторонні тіла засовуються в зовнішній слуховий прохід дітьми (під час ігор) і дорослими (під час чищення вух). Дуже поширений варіант чужорідного тіла – найрізноманітніші комахи, що заповзають у зовнішній слуховий прохід.

Ознаки:

  • дитина тре (чеше, смикає) вухо;
  • одностороннє зниження слуху;
  • відчуття свербіння, болю чи дискомфорту в слуховому проході;
  • виділення із зовнішнього слухового проходу.

Чужорідні тіла в зовнішньому слуховому проході в більшості випадків не становлять загрози життю і не вимагають невідкладної допомоги. Однак і діагностика, і вилучення чужорідних тіл в домашніх умовах надзвичайно ускладнені: потрібні спеціальні освітлювальні прилади, інструменти, навички врешті-решт.

УВАГА!

Не намагайтеся самостійно витягувати чужорідне тіло зі слухового проходу за допомогою введення в нього будь-яких інструментів (пінцетів, гачків і т. п.).

Якщо чужорідне тіло невелике і потрапило у вухо зовсім недавно, можна спробувати витягти його наступним чином: верхню частину вушної раковини відтягнути убік і вгору (таким чином випрямляється слуховий прохід), після чого нахилити голову дитини цим вухом вниз і попросити дитя кілька разів струснути головою. Шанс, що нещільно застрягле чужорідне тіло випаде, невеликий, але є.

Більшість сторонніх тіл видаляється промиванням слухового проходу, яке здійснюють медичні працівники. Комахи знерухомлюються закапуванням у слуховий прохід теплої рослинної олії (температура 36–40 °C), після чого видаляються промиванням. Набряклі сторонні тіла (насіння соняшника, горох, боби і т. п.) зневоднюються закапуванням 70% етилового спирту (капають зазвичай 2–3 дні), після чого знову ж таки вимиваються.

автор Комаровский Е.О.
книга «Невідкладна допомога» — довідник розсудливих батьків
опубликовано 16/12/2015 17:02

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.