Головна особливість рибальського гачка – наявність спеціальної гострої зазублини‑бородки, яка, власне кажучи, задля того й придумана, щоб нещасна риба нікуди не поділася.

Юні рибалки, в свою чергу, опиняються на гачку, а наявна зазублина помітно ускладнює справу (спроби вилучення). Гачок стає чужорідним тілом.

Як наслідок можливі дві стандартні ситуації. Перша – проста, коли жало гачка не ввійшло в шкіру повністю (допомога елементарна – витягли гачок, помили водою з милом «вколоте місце», забули). Друга ситуація – специфічна, коли жало гачка повністю знаходиться під шкірою. Витягнути гачок не виходить, оскільки вістря борідки «впирається» і викликає біль.

УВАГА!

Головна рекомендація щодо вилучення гачка – його не треба тягнути назад, його слід, взявшись за цівку, просувати в такому напрямку, щоб жало ще раз проткнуло шкіру і опинилося назовні.

Після того як жало гачка повністю опинилося над поверхнею шкіри, або його (жало), або протилежний кінець гачка (кільце або лопатку) слід відкусити кусачками, плоскогубцями[1] і т. п.

Після відкушування виступаючих частин гачок витягується досить легко.

Постраждале місце ретельно миється милом, обробляється 5% спиртовим розчином йоду, закривається бактерицидним лейкопластиром.

УВАГА!

Маленькі рибалки в переважній більшості випадків ловлять маленьку рибу і мають справу з маленькими гачками. Як наслідок розмір борідки дуже невеликий і звільнити її нерідко буває набагато простіше, ніж проколювати шкіру ще раз. Тому якщо гачок маленький, скористайтеся рекомендаціями щодо видалення скіпки 3.7.1. – візьміть голку і звільніть жало гачка.

Якщо ви не можете видалити гачок, вирушайте до лікаря, але попередньо обробіть шкіру навколо гачка дезінфікуючим розчином 12.3.2. або спиртовим розчином йоду. Непогано також зафіксувати гачок (оптимально — нещільно накрити бактерицидним пластиром).


[1] Плоскогубці є в будь-якому автомобілі, тому якщо ви прийшли на рибалку пішки, то подивіться по сторонах…

автор Комаровский Е.О.
книга «Невідкладна допомога» — довідник розсудливих батьків
опубликовано 15/12/2015 15:08

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.