• Тиск на рану має бути інтенсивним – інтенсивним настільки, щоб кровотеча припинилася. Навіть якщо вам не вдасться повністю зупинити кровотечу цим способом, ви майже завжди зможете багатократно зменшити швидкість крововтрати і дочекатися допомоги.
  • Для тиску на рану можна використовувати руки (пальці) рятувальника, руки (пальці) потерпілого – за тієї очевидної умови, що дитина розуміє, чого ви від неї хочете (що треба зробити) і зробити це в змозі.
  • Якщо час (вираженість кровотечі) дозволяє, завжди краще використовувати наявні під рукою тканини (частини одягу, носові хустки, рушники, простирадла і т. п.) – будь-яка тканина, що знаходиться між раною і рукою, дозволяє зробити тиск на рану більш рівномірним і ефективним. Чим рана обширніше, чим кровотеча інтенсивніше, тим більше актуально це положення.
  • Розмір шматка тканини, яким ви притискаєте рану, має бути більшим за розмір рани.
  • В ідеалі для притискання рани використовуються стерильні тканини – бинти, марлеві серветки. Якщо вони є під рукою, якщо кровотеча незначна, якщо на пошук стерильного бинта треба витратити зовсім небагато часу – це чудово.
  • Якщо рана глибока, то проводиться її тампонада – порожнина рани туго заповнюється тканиною, а вже тканина притискається рукою.

УВАГА!

При інтенсивній кровотечі чистота матеріалу, яким ви притискуєте рану або проводите її тампонаду, не має ніякого значення.

Головне – якомога швидше зупинити кровотечу.
З інфекцією буде і час, і можливість розібратися потім.

Кровотеча (особливо інтенсивна) може не зупинятися досить довго. Допомога може дістатися до вас нескоро. Задіявши руки для зупинки кровотечі, ви в принципі можете не мати можливості звернутися куди-небудь за допомогою.

Звідси завдання: 
тиск на рану рукою замінити тиснучою пов’язкою.

Робити це треба тоді, коли:

  • інтенсивність кровотечі зменшилася;
  • ви заспокоїлися і точно згадали, де швидко знайти те, чим можна буде здійснити перев’язку;
  • у вас є помічник, який знайшов і приніс перев’язувальний матеріал або який може притиснути рану, поки ви бігаєте і шукаєте.

УВАГА!

Якщо допомога поруч (прибуття медиків очікується з хвилини на хвилину) і вам вдалося зупинити (зменшити) кровотечу, продовжуйте притискати рану, втішати (заспокоювати) дитя і більше не робіть нічого: потерпіть ще трохи і нехай тиснучу пов’язку накладають фахівці.

УВАГА! 
Не викидайте матеріал, який ви використовували для зупинки кровотечі: це дозволить медичним працівникам оцінити обсяг крововтрати.

автор Комаровский Е.О.
книга «Невідкладна допомога» — довідник розсудливих батьків
опубликовано 14/12/2015 18:51

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.