- Тиск на рану має бути інтенсивним – інтенсивним настільки, щоб кровотеча припинилася. Навіть якщо вам не вдасться повністю зупинити кровотечу цим способом, ви майже завжди зможете багатократно зменшити швидкість крововтрати і дочекатися допомоги.
- Для тиску на рану можна використовувати руки (пальці) рятувальника, руки (пальці) потерпілого – за тієї очевидної умови, що дитина розуміє, чого ви від неї хочете (що треба зробити) і зробити це в змозі.
- Якщо час (вираженість кровотечі) дозволяє, завжди краще використовувати наявні під рукою тканини (частини одягу, носові хустки, рушники, простирадла і т. п.) – будь-яка тканина, що знаходиться між раною і рукою, дозволяє зробити тиск на рану більш рівномірним і ефективним. Чим рана обширніше, чим кровотеча інтенсивніше, тим більше актуально це положення.
- Розмір шматка тканини, яким ви притискаєте рану, має бути більшим за розмір рани.
- В ідеалі для притискання рани використовуються стерильні тканини – бинти, марлеві серветки. Якщо вони є під рукою, якщо кровотеча незначна, якщо на пошук стерильного бинта треба витратити зовсім небагато часу – це чудово.
- Якщо рана глибока, то проводиться її тампонада – порожнина рани туго заповнюється тканиною, а вже тканина притискається рукою.
УВАГА!
При інтенсивній кровотечі чистота матеріалу, яким ви притискуєте рану або проводите її тампонаду, не має ніякого значення.
Головне – якомога швидше зупинити кровотечу.
З інфекцією буде і час, і можливість розібратися потім.
Кровотеча (особливо інтенсивна) може не зупинятися досить довго. Допомога може дістатися до вас нескоро. Задіявши руки для зупинки кровотечі, ви в принципі можете не мати можливості звернутися куди-небудь за допомогою.
Звідси завдання:
тиск на рану рукою замінити тиснучою пов’язкою.
Робити це треба тоді, коли:
- інтенсивність кровотечі зменшилася;
- ви заспокоїлися і точно згадали, де швидко знайти те, чим можна буде здійснити перев’язку;
- у вас є помічник, який знайшов і приніс перев’язувальний матеріал або який може притиснути рану, поки ви бігаєте і шукаєте.
УВАГА!
Якщо допомога поруч (прибуття медиків очікується з хвилини на хвилину) і вам вдалося зупинити (зменшити) кровотечу, продовжуйте притискати рану, втішати (заспокоювати) дитя і більше не робіть нічого: потерпіть ще трохи і нехай тиснучу пов’язку накладають фахівці.
УВАГА!
Не викидайте матеріал, який ви використовували для зупинки кровотечі: це дозволить медичним працівникам оцінити обсяг крововтрати.
автор Комаровский Е.О.
книга «Невідкладна допомога» — довідник розсудливих батьків
опубликовано 14/12/2015 18:51
Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.