У кожному домі присутній певний набір медичних інструментів, перев’язувальних матеріалів, ліків. Вищезгаданий набір являє собою домашню аптечку, знаходиться у встановленому місці, і всі члени сім’ї знають, в якому саме.

Іноді нам доводиться залишати дім і, залишаючи його на більш-менш тривалий час, ми беремо з собою деякі інструменти і ліки. Поїхали на курорт – зібрали курортну аптечку, пішли в похід – взяли аптечку похідну. На дачі є аптечка дачна, в автомобілі – автомобільна, у нашого тата навіть є спеціальна аптечка – командирувальна.

Асортимент будь-якої аптечки підпадає під вплив безлічі факторів, починаючи від вашої передбачливості і закінчуючи матеріальним добробутом родини. Найважливіший і принциповий фактор – можливість поповнення аптечки в тому місці, де ви знаходитесь. У великому місті, де завжди можна знайти лікаря і цілодобово відкриту аптеку, користь будь-якої аптечки – мінімальна. Протилежна ситуація – туристичний похід, коли до найближчої цивілізації три дні пішки. Значимість правильно зібраної аптечки в подібних обставинах важко переоцінити.

Проте існує певний, обмежений, але дуже важливий перелік інструментів, матеріалів і ліків, які мають бути в кожному домі.. Мають бути саме зараз, оскільки цілком імовірна ситуація, коли бігти за ними буде ніколи, коли знадобиться невідкладна допомога.

Цей обмежений перелік по суті і становить аптечку невідкладної допомоги.

Аптечка невідкладної допомоги – це нескладно і недорого. Цим треба всього лише поцікавитися, і отримані теоретичні знання втілити в реальне життя. Важливо при цьому чітко розуміти, що і для чого призначене, як і коли цим користуватися.

* * *

І останнє. Важливе. Принципове. І це важливе-принципове є повторенням того, про що ми вже писали у передмові.

Ви можете бути впевнені у своєму безхмарному майбутньому. Вам може бути шкода свого часу або ліньки про всі ці страхіття читати і у всьому цьому розбиратися. Це ваша позиція, і ви маєте на неї право доти, поки йде мова про ваше власне, ще раз повторюю – особисто ваше здоров’я.

Але якщо ви стали мамою і татом, ви відповідаєте за безпеку своїх дітей і ви зобов’язані зробити все для того, щоб мати реальну практичну можливість надати невідкладну допомогу.

Тут вже немає вибору. Це – ваш обов’язок перед дитиною і перед власною совістю, врешті-решт.

* * *

Аптечка невідкладної допомоги: основні рекомендації

(скрізь, де написано слово «аптечка»,
мається на увазі «аптечка невідкладної допомоги»)

 • Визначтеся з місцем, де буде знаходитися аптечка. Особливо доцільно, щоб таким місцем була кухня.
 • Простежте за тим, щоб вибране місце було:
  • постійне;
  • відоме всім дорослим членам родини;
  • легкодоступне дорослим і недоступне дітям;
  • не піддавалось впливу надлишкового тепла, світла, вологи.
 • Аптечка обов’язково (!) повинна бути переносною: знаходитися у певній коробці (ящику, чемоданчику, сумочці, контейнері і т. п.) і мати ручку для перенесення.
 • Дуже бажано, щоб коробка, призначена для аптечки, мала ізольовані відділи (кишені), що дозволяють провести сортування вмісту (інструменти, бинти, флакони, таблетки, мазі-креми і т. д.).
 • Аптечна коробка повинна захищати вміст від ударів, світла і вологи.
 • Всередину аптечки або поруч із нею бажано покласти цю книгу.
 • Хоча б раз на рік проводьте ревізію вмісту аптечки; поповнюйте запаси, звертайте увагу на терміни придатності і цілісність упаковки.

автор Комаровский Е.О.
книга «Невідкладна допомога» — довідник розсудливих батьків
опубликовано 22/12/2015 14:31

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.